Студенти з Нідерландів розробили електромобіль Zem, що поглинає вуглекислий газ

Назва стартапу

Zem

Країна

Нідерланди

Опис ідеї

Модульне освітлення та електроніка в електрокарі можна використовувати повторно. У моделі встановлені дев'ять модульних акумуляторів по 2,3 кВтг, двигун потужністю 22 кВт і диференціал (механізм для передачі та розподілу моменту, що крутить) від Audi. Прототип має рекуперативну систему гальмування — воно дозволяє заряджати батарею.

За ґратами радіатора в автомобілі встановлено пристрій для прямого захоплення повітря та його фільтрації. Завдяки йому екомобіль поглинає CO2. За кожні 20 тисяч кілометрів у русі він видаляє з повітря до двох кілограмів вуглекислого газу.

Для обробки салону розробники вибрали перероблений пластик та шкіру з ананаса. А кузов, що несе, створений з використанням адитивних технологій (пошарове нарощування та синтез об'єкта за допомогою комп'ютерного 3D-друку). Замість шибок у машині — полікарбонат.

Індустрія

  • Прототип електромобіля, що поглинає вуглекислий газ

Технологія

Команда студентів з Технологічного університету Ейндховена побудувала прототип електричного автомобіля, який усуває вуглекислий газ із повітря в процесі руху з метою уловлювання більшої кількості CO2, ніж буде виділено за весь життєвий цикл автомобіля. Автомобіль із нульорвим викидом