Металоорганічні каркаси є сполуками іонів металів і органічних молекул, які утворюють структуровані каркаси

Назва технології

Металоорганічні каркаси (MOF)

Країна

Швейцарія

Як використовується

Металоорганічні каркаси (MOF).

Металоорганічні каркаси є сполуками іонів металів і органічних молекул, які утворюють структуровані каркаси. Ці передові матеріали можна порівняти з губками, що мають унікальні здібності — вони здатні поглинати, утримувати та вивільняти молекули зі своїх пор.

Металоорганічні каркаси з високоупорядкованою структурою пор демонструють найбільшу площу поверхні на грам, відому людині - один грам MOF може мати площу поверхні, порівнянну з футбольним полем FIFA. Це до 7000 м2/г матеріалу MOF. Велика площа поверхні пропонує більше місця для хімічних реакцій та адсорбції молекул.

Здатність до масштабування

Будівельні блоки каркасу – метали та органічні лінкери – можна комбінувати практично нескінченним числом способів для створення нових матеріалів. Унікальні структурні характеристики можуть бути досягнуті шляхом налаштування основних матеріалів відповідно до їх конкретного застосування. Як правило, MOF перевершують інші матеріали у 10 разів.

MOF застосовні у багатьох галузях промисловості: фармакологія, мобільна промисловість та персональні комп'ютери, автомобільний транспорт, тощо.

Де використовується