Концентрована сонячна енергія (CSP)

Назва технології

Концентрована сонячна енергія (CSP)

Країна

ОАЕ

Як використовується

Концентрована сонячна енергія (CSP)

Ресивер розплавленої солі (MSR) є центром і найважливішою частиною заводу CSP. Він отримує сонячне випромінювання та перетворює його на теплову енергію. Сюди входять башта сонячної енергії, комплекс параболічних басейнів та фотоелектричні сонячні панелі.

На одному майданчику поєднані CSP та фотоелектричні технології з використанням моделі IPP, що розраховані на 950 МВт. Він використовуватиме 700 МВт CSP, у тому числі 600 МВт від комплексу параболічних басейнів та 100 МВт від башти сонячної електростанції, а також 250 МВт від фотоелектричних сонячних панелей.

Здатність до масштабування

Після завершення проект матиме найбільшу у світі ємність зберігання тепла протягом 15 годин, що забезпечить цілодобову наявність енергії. Фаза 4 забезпечить чистою енергією приблизно 320 000 житлових будинків та скоротить викиди вуглецю на 1,6 мільйона тонн щорічно.

Проект охоплює 44 км2 та побив безліч світових рекордів, у тому числі найнижчу наведену вартість електроенергії (LCOE) у розмірі 7,3 цента США за кіловат-годину (кВт-год) для CSP потужністю 700 МВт та 2,4 цента доларів США за кВт-год для фотоелектричних сонячних панелей потужністю 250 МВт.

Де використовується

Noor Abu Dhabi, MBR Solar Park, Dubai Phase 4 (ОАЕ)
CSP

Вартість

Загалом MBR Solar Park вироблятиме 5000 МВт електроенергії до 2030 року і оцінюється приблизно в 13,6 млрд доларів
Джерело