Зелена електрометалургія - процес виплавки сталі за допомогою електроенергії

Назва технології

Зелена електрометалургія

Країна

Україна

Як використовується

Процес виплавки сталі за допомогою електроенергії.

У 2012 році тут закрили мартенівські цехи для виплавки металу і запустити процес виплавки сталі за допомогою електроенергії. Це дозволило зменшити споживання газу у вісім разів. Якщо мартенівський цех споживав близько 145 куб м газу для виплавки тонни сталі, то після запуску нового заводу цей показник упав до 18 куб м. Закриття брудного виробництва дозволило зменшити викиди СО2 у десять разів.

Зараз рівень викидів для виплавки тонни сталі становить менше 250 кг. Рівень викидів CO2 на новому електросталеплавильному комплексі ``Інтерпайп сталь`` навіть нижчий за норму, яку ЄС планує досягти до 2050 року.

Здатність до масштабування

Електросталеплавильний комплекс виробляє максимальний обсяг продукції в години, коли споживання електроенергії в енергосистемі мінімальне, тобто вночі. У масштабах країни це дозволяє максимально ефективно споживати електроенергію з атомних електростанцій у той час, коли вона найменш затребувана для побутових та інших споживачів.

Де використовується

Електросталеплавильний завод «Інтерпайп сталь» у Дніпрі, Україна
Interpipesteel

Вартість

Будівництво ``Інтерпайпу сталі`` профінансувало італійське експортно-кредитне агентство Sace. Було вкладено близько 1 млрд дол в інноваційні технології, що дозволило знизити викиди CO2 у десять разів. Такі інвестиції мають окупність 25-30 років і рентабельність 10%.
Джерело