Назва технології
Технологія прямого вловлювання та зберігання повітря (DAC)
Країна
Ісландія
Як використовується
Технологія прямого вловлювання та зберігання повітря (DAC).
Об'єкт складається з восьми контейнерів-збирачів з річною продуктивністю з уловлювання 500 тонн кожен. Контейнери розташовані навколо центрального технологічного залу, в якому розміщується вся електрика, наприклад блок обробки, що дозволяють керувати та контролювати об'єкт на відстані.
Тепло та електроенергія, необхідні для запуску процесу прямого вловлювання повітря, постачаються геотермальною електростанцією Хеллішайді. Блоки висотою 10м складаються з покладених один на одного горизонтальних дисків із сорбуючого матеріалу. Навколишній вітер обдуває диски повітрям і СО2 зв'язується з сорбентом. Блоки штабелюються, як морські контейнери. Установки втягують навколишнє повітря за допомогою вентиляторів, пропускаючи його через те, що компанія називає «високоселективним матеріалом, що фільтрує».
Коли фільтруючий матеріал поглинув достатню кількість CO2, пристрій закривається, а фільтр нагрівається приблизно до 100 °C, що призводить до виділення газу, який потім збирається.
Здатність до масштабування
Незалежність від розташування: концентрація CO₂ у повітрі однакова у всьому світі. Це означає, що установки DAC можуть бути розташовані будь-де, оскільки їх не потрібно прив'язувати до джерела викидів. Їх потрібно лише розмістити поруч із відновлюваним джерелом енергії та у місці, де може зберігатися CO₂.
Ефективне використання землі: наші заводи вимагають набагато меншого використання землі, ніж будь-яка інша техніка. Наприклад, станом на 2019 рік землекористування, необхідне BECCS, становило від 2 900 до 17 600 квадратних футів на кожну 1 метричну тонну CO₂ на рік; Заводам DAC потрібно лише від 0,5 до 15 квадратних футів.
Швидке масштабування: порівняно з деревами одна установка приблизно в 1000 разів ефективніша. Це означає, що вона виконує роботу 200 000 дерев, займаючи у 1000 разів менше місця.